Oregon EXJ SKIP teräketju 3/8" 1,5mm

Hinta per lenkki
Oregon EXJ SKIP teräketju 3/8" 1,5mm - 3/8" teräketjut omalla mitalla - 73EXJ100R - 1
Oregon EXJ SKIP teräketju 3/8" 1,5mm - 3/8" teräketjut omalla mitalla - 73EXJ100R - 1
Oregon 73EXJ 3/8" 1,5 mm Full Chisel skippiketju, hinta per lenkki Oregon 73EXJ on tehokkaaseen sahaamiseen suunniteltu täystalttahammas -teräketju, joka tarjoaa korkean leikkuutehon, terävyyden ja... Lue lisää
0,61 €(Sis.alv)
0,49 €(alv 0%)
  • Tuotekoodi: 73EXJ100R
lnk

Oregon 73EXJ 3/8" 1,5 mm Full Chisel skippiketju, hinta per lenkki

Oregon 73EXJ on tehokkaaseen sahaamiseen suunniteltu täystalttahammas -teräketju, joka tarjoaa korkean leikkuutehon, terävyyden ja tasaisen suorituskyvyn. Uudelleen muotoiltu leikkuuhammas ja Oregonin oma hiontatekniikka on suunniteltu tekemään sahauksesta nopeaa ja tehokasta mahdollisimman pienellä työmäärällä.

73EXJ on matalatärinäinen Full Chisel -ketju, joka soveltuu erityisesti tehokkaisiin 50–100 cm³ moottorisahoihin. Se perustuu Oregon 73EXL -ketjuun, mutta on ns. skippiketju eli hammasväli on harvempi.

LubriTec™-voitelujärjestelmä auttaa ohjaamaan teräketjuöljyä ketjun ja terälevyn kriittisiin kohtiin. Tämä vähentää kitkaa ja auttaa pidentämään sekä ketjun että terälevyn käyttöikää.

Sinistetyt leikkuuhampaat suojaavat metallia korroosiolta ja tukevat ketjun kestävyyttä vaativassa käytössä. Laajennetut viilausmerkit leikkuuhampaissa ja syvyydensäätöhampaissa helpottavat oikeiden viilauskulmien säilyttämistä teroituksen aikana.

Oregonin OCS-01-teräs on suunniteltu tarjoamaan hyvää kulutuskestävyyttä ja pitkää käyttöikää. Kullanvärinen aloituslenkki helpottaa teroituskierroksen aloitus- ja lopetuskohdan tunnistamista.

Keskeiset ominaisuudet

  • Full Chisel -täystalttaketju
  • Matalatärinäinen rakenne
  • Uudelleen muotoiltu leikkuuhammas
  • LubriTec™-voitelujärjestelmä
  • Sinistetyt leikkuuhampaat
  • OCS-01-teräs
  • Laajennetut viilausmerkinnät
  • Kullanvärinen teroituksen aloituslenkki

Soveltuvuus

  • Tehokkaaseen puunkaatoon ja katkontaan
  • 50–100 cm³ moottorisahoihin
  • Ammattimaiseen ja vaativaan käyttöön
  • Sahoihin, joissa käytetään 3/8" ketjujakoa
  • 1,5 mm vetolenkin vahvuudelle

Tekniset tiedot

MalliOregon 73EXJ
Ketjujako3/8"
Vetolenkin vahvuus1,5 mm / .058"
HammasprofiiliFull Chisel / täystaltta
Suositeltu moottorisahan koko50–100 cm³
VoitelutekniikkaLubriTec™
TeräsmateriaaliOCS-01
KorroosiosuojausSinistetyt leikkuuhampaat
TeroitusmerkinnätKyllä
AloituslenkkiKullanvärinen
Myymälä
Saatavuus
Osoite
Yhteystiedot ja aukioloajat
Oletko ostanut tämän tuotteen?
Tuotearviointi
Palvelu/toimitus
Vapaavalintainen nimimerkki, jonka julkaisemme arvostelun yhteydessä.
Lähettämällä arvostelusi annat meille oikeuden julkaista sen sivuillamme tuotteen yhteydessä. Tarkistamme ostotapahtuman todellisuuden ennen arvostelun julkaisemista. Lähettämällä arvostelusi hyväksyt nämä ehdot.
Ilmainen toimitus yli 199,00 € tilauksille
Nouto Matkahuollosta tai Matkahuollon Pakettipisteistä
Nouto Matkahuollosta tai Matkahuollon Pakettipisteistä
10,02 €
Nouto Matkahuollosta
Nouto Matkahuollosta
9,90 €
Nouto Postista
Nouto Postista
9,90 €
Nouto Postin pakettiautomaatista
Nouto Postin pakettiautomaatista
9,90 €
Normaalit hinnat
Matkahuollon toimitus kotiovellesi
Matkahuollon toimitus kotiovellesi
18,90 €
Postin kotiinkuljetus
Postin kotiinkuljetus
19,90 €
Nouto myymälästä
Nouto myymälästä
0,00 €